80 LAT RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO „PŁASZÓW” 29 sierpnia 2015 roku jeden z najstarszych ogrodów działkowych w Krakowie obchodził 80 rocznicę swojego powstania. Do uroczystości przygotowywano się w ogrodzie od wielu tygodni: na tablicach ustawionych w pawilonach przed świetlicą umieszczono najcenniejsze pamiątki ogrodu: repliki dokumentów powstania ogrodu, stare zdjęcia, historię ostatnich 20 lat udokumentowaną na fotografiach. Szczególnie cenną pamiątką dla ogrodu są dyplomy i puchary otrzymane od Prezydium PZD: z okazji 80-lecia przekazano dla ogrodu od Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego przepiękny puchar i dyplom z życzeniami z podpisem Pana Prezesa.

Image 2

W przygotowania licznie włączyli się działkowcy; kilkoro z nich ufundowało tablicę, upamiętniającą 80- lecie Ogrodu „Płaszów”. Na rocznicową uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Krakowa Profesor Jacek Majchrowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Pan Jacek Bednarz, Komendant V Komisariatu Policji mł. insp. Dariusz Szczypiór , przedstawiciel Polskiego Związku działkowców Pan Krzysztof Fall, przedstawiciel zaprzyjaźnionego ogrodu „Dębniki ” Pan Jerzy Sugier, Pani Krystyna Ogińska oraz działkowcy i ich rodziny. Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem Hymnu Polskich Działkowców, następnie Prezydent Miasta Krakowa Profesor Jacek Majchrowski wspólnie z Panem Ryszardem Kotelonem – najstarszym z fundatorów dokonał odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Image 2
Image 2

Prezes Ogrodu Marzena Smęder zaprosiła wszystkich do świetlicy, gdzie odbyła się część oficjalna. W części tej po przedstawieniu historii ogrodu głos zabrał Prezydent Miasta Krakowa Profesor Jacek Majchrowski, który w uznaniu dla roli, jaka spełniają ogrody działkowe wręczył 9 odznaczeń HONORIS GRATIA dla szczególnie zasłużonych działkowiczów.

Image 2

Następnie przedstawiciel PZD Pan Krzysztof Fall wręczył odznaczenia „ zasłużony dla Polskiego Związku Działkowców”, niektórzy z działkowiczów otrzymali też dyplomy i nagrody. Zaproszeni goście przekazali życzenia dla Ogrodu wraz z pamiątkami rocznicy w postaci pucharów, grawerowanej tabliczki od Przewodniczącego Rady Miasta i dyplomów. Uroczystość upamiętniły też dzieci z ogrodu „Płaszów” wręczające w krakowskich strojach kwiaty Prezydentowi.

Image 2

Po części oficjalnej zaproszono gości do zapoznania się z i replikami dokumentów umieszczonych na tablicach, innymi pamiątkami i Kroniką Ogrodu , w której kolejno wszyscy dokonali wpisu.

Image 2

Goście czuli się w ogrodzie bardzo swobodnie, uczestniczyli w pikniku na świeżym powietrzu zapoznając się w trakcie rozmów z wieloma problemami Ogrodu.

Image 2

Goście i działkowcy mogli wziąć udział w tradycyjnym już poczęstunku, w tym okresie działkowe dzieci miały niesamowitą

Image 2 Image 2

atrakcję buziaczki stawały się kolejno kolorowe. Do Pani Bożenki malującej buziaczki ustawiła się ogrooomna kolejka.

Image 2

Piknik zakończył się o 17.00; następnie trwała zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Image 2